MΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΡΔΑΣΣΑΣ- ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 2-2

Σε ένα παιχνίδι για γερά νεύρα στο γήπεδο της Άρδασσας, ο τοπικός Μέγας Αλέξανδρος ήρθε ισόπαλος με 2-2 με τον Ατρόμητο με τις ομάδες να μοιράζονται γκολ και εντυπώσεις. Το παιχνίδι ξεκίνησε δυνατά και στο 9ο λεπτό η Άρδασσα άνοιξε το σκορ με δυνατό σουτ λίγο μέσα στην περιοχή. Στο 19ο λεπτό, ο Μητσόπουλος με εξαιρετική ενέργεια κέρδισε το φάουλ στην γωνία της μεγάλης περιοχής και ο Σίσκος με πολύ καλή εκτέλεση έφερε το παιχνίδι στα ίσια. Η ομάδα της Άρδασσας όμως βρήκε και πάλι δίχτυα και συγκεκριμένα στο 30ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ, με το σκορ να διαμορφώνεται στο 2-1 και να λήγει έτσι το ημίχρονο.
Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ατρόμητος φάνηκε πολύ ανεβασμένος και πίεσε αρκετά τους γηπεδόχους. Στο 63′ ευτύχησε να φέρει το παιχνίδια και πάλι στα ίσια με εξαιρετικό σουτ του Αργυρόπουλου από διαγώνια θέση εντός της περιοχής. Το παιχνίδι σε αυτό το 45λεπτο παίχτηκε κατά κύριο λόγο στο μισό γήπεδο της Άρδασσας, η οποία ωστόσο είχε και κάποιες καλές στιγμές με αποκορύφωμα την τελική του επιθετικού της, την οποία και από κοντά μπλόκαρε ο Χατζησάββας. Το παιχνίδι συνεχίστηκε με πολύ καλό ρυθμό και στο τέλος του αγώνα οι φιλοξενούμενοι είχαν μια καλή ευκαιρία με σουτ το Παναγιώτου, το οποίο κατέληξε λίγο πάνω από τα δοκάρια. Με την ισοπαλία αυτή ο Ατρόμητος παρέμεινε στην τρίτη θέση με 38 βαθμούς. Επόμενη αγωνιστικη το Σάββατο 22/2 με την ΑΕΚ Καλαμιάς στις 15:00 στο γήπεδό του Ατρόμητου.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Μαργιορίδης): Χατζησάββας, Εμμανουήλ, Παναγιώτου, Καραβίτης, Χαριτωνίδης, Μπαμπαλίκης, Φυραρίδης (78′ Ξανθόπουλος), Ρέλκας, Σίσκος, Μητσόπουλος, Αργυρόπουλος