ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΑΕΤΟΣ- ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 0-4

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στον δεύτερο γύρο ο Ατρόμητος κερδίζοντας εύκολα τον Βυζαντινό Αετό. Ο Ατρόμητος μπήκε πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και σκόραρε στο 7ο λεπτό όταν μέσα από μια πολύ ωραία συνεργασία Σίσκου, Μητσόπουλου, Αργυρόπουλου, ο τελευταίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Στο 12ο λεπτό μετά από εκτέλεση κόρνερ του Στράτη, ο Ρέλκας με εξαιρετικό τελείωμα διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας. Ο Ατρόμητος συνέχισε να βγάζει φάσεις, ενώ τις δύο φορές που οι παίκτες του Βυζαντινού πάτησαν την αντίπαλη περιοχή, ο Χατζησάββας κράτησε το 0 στην εστία του. Στο 30ο λεπτό ο Σίσκος με απευθείας εκτέλεση φάουλ, που έγινε έπειτα από μία πολύ όμορφη ενέργεια του Χαριτωνίδη, έγραψε το 3-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ατρόμητος κατέβασε στροφές και στο 79′ ο Αργυρόπουλος πέρασε την πάσα στον εορτάζοντα Θανάση Μουρούζη που δεν δυσκολεύτηκε να γράψει το 4-0. Με αυτήν την νίκη ο Ατρόμητος περνάει στην 2η θέση με 31 βαθμούς. Η επόμενη αγωνιστική τον βρίσκει να υποδέχεται το Σάββατο 25 Ιανουαρίου στις 15:00 τους Ακρίτες Κοζάνης.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Μαργιορίδης): Χατζησάββας, Παναγιώτου, Καραβίτης (50′ Μπαμπαλίκης), Χαριτωνίδης, Εμμανουήλ, Ρέλκας (55′ Τσερπές), Φυραρίδης, Μητσόπουλος (46′ Μουρούζης), Στράτης (62′ Ξανθόπουλος), Σίσκος, Αργυρόπουλος.

Το "ζντο" των ποδοσφαιριστών μας μετά την νίκη με 4-0 κόντρα στον Βυζαντινό Αετό