ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ- ΔΑΦΝΗ ΠΟΛΥΜΥΛΟΥ 4-0

Εύκολη νίκη για την ομάδα μας κόντρα στην Δάφνη Πολυμύλου με 4-0, σε έναν πολύ βαρύ αγωνιστικό χώρο λόγω της έντονης βροχής που έπληξε την πόλη της Πτολεμαΐδας από το μεσημέρι και έπειτα. Ο Ατρόμητος έλεγξε το παιχνίδι σε όλη την διάρκειά του με εξαίρεση μια φάση μετά το 2-0 που απέκρουσε ο τερματοφύλακας Μήτκας Θοδωρής. Στο 8ο, μόλις, λεπτό, μετά από πρώτη κάθετη πάσα του Χαριτωνίδη στον Σίσκο και δεύτερη του Σίσκου στον Αργυρόπουλο, ο τελευταίος πέρασε τον τερματοφύλακα και άνοιξε το σκορ. Στο 22ο λεπτό ο Μουρούζης πίεσε τους αμυντικούς της Δάφνης Πολυμύλου, ο Αργυρόπουλος έκλεψε την μπάλα και ανετράπη στην περιοχή.Το πέναλτι εκτελέστηκε από τον Σίσκο που διαμόρφωσε το 2-0, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε το ίδιο επιθετικά και πέτυχε το 3ο της γκολ στο 48ο λεπτό με σκόρερ τον Μουρούζη, έπειτα από ασίστ του αρχηγού της ομάδας Ηλία Αργυρόπουλου. Στην συνέχεια, η βροχή δυνάμωσε και δυσκόλεψε πολύ το έργο των ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων. Ωστόσο, στο 75ο λεπτό με ωραία αντεπίθεση, ο Στράτης έβγαλε σέντρα στον Ξανθόπουλο ο οποίος δεν αστόχησε και πραγματοποίησε το 4-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Μετά το τέλος του παιχνιδιού οι παίκτες του Ατρομήτου ευχήθηκαν καλές γιορτές, αφιέρωσαν την νίκη στον πρόεδρο της ομάδας Δημήτρη Κωνσταντίνου για τον ερχομό της δεύτερής του εγγονής και εύχονται να τους ζήσει και να την καμαρώσουν όπως επιθυμούν!!
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: (Μαργιορίδης) Μήτκας Θοδ, Παναγιώτου(50′ Τσερπές), Εμμανουήλ, Καραβίτης, Χαριτωνίδης (50′ Ραμπίδης), Φυραρίδης, Μπαμπαλίκης (50′ Κασαράκης), Μουρούζης, Ξανθόπουλος, Σίσκος, Αργυρόπουλος (50′ Στράτης)

Το Ανδρικό τμήμα μας καθώς και όλη η Ακαδημία μας εύχεται σε όλο τον κόσμο Καλά Χριστούγεννα και καλές γιορτές!